С церемония отбелязаха 60 години от преместването на армейската автошкола от Ловеч в Русе

четвъртък, 28 септември 2023

С тържествена церемония и под звуците на военния оркестър към сливенското военно формирование 22220 бяха отбелязани 60 години от преместването на армейската автошкола от Ловеч в Русе, както и 65 години от създаването ѝ.

Официални гости на събитието, открито от началника на военно формирование 32420 подп. Павлин Илиев, бяха заместник-кметът на община Русе Димитър Недев, заместник-областният управител Георги Георгиев, председателят на Общински съвет-Русе Иво Пазарджиев, ректорът на РУ "Ангел Кънчев" акад. Христо Белоев дтн, Негово Високопреосвещенство Русенският митрополит Наум. Присъстваха още полк. Любомир Вачев - командир на военно формирование 22220 Сливен, капитан 1-ви ранг  Тодор Калинов - началник на отдел подготовка на Щаба на Военноморските сили, офицери, заемали различни командни длъжности във военното формирование и граждани на Русе.

„През всичките тези години от своето съществуване до днес пред Военно формирование 32420 са стояли и продължават да стоят трудни и отговорни задачи, които изпълнявате с чест, благодарение на високите си професионални и волеви качества.  Нека традициите на формированието да бъдат съхранени и продължени. Благодаря  на личния състав за стриктното изпълнение на ежедневните задачи и им пожелавам нови професионални успехи.“ С тези думи се обърна към състава на формированието зам-кметът на община Русе Димитър Недев. Приветствени слова отправиха още заместник-областният управител Георги Георгиев и председателят на Общински съвет-Русе Иво Пазарджиев.

Водосвет и молебен за здраве отслужи Негово Високопреосвещенство Русенския митрополит Наум в съслужие със свещеници от Русенска Света митрополия.

След официалната част присъстващите имаха възможност да разгледат специализирана техника и въоръжение от Военното формирование, а малко по-късно в „Канев център” на Русенския университет беше открита изложба, посветена на двете годишнини.