Със заповед на кмета Пенчо Милков извеждат от общинско жилище насилника над куче

вторник, 05 март 2024

След случая на брутална жестокост към куче преди дни в Русе, в Общинското предприятие „Управление на общински имоти“ незабавно е предприета процедура по прекратяване на наемните правоотношения с извършителя на престъпното деяние. Документът е подписан от кмета на Русе Пенчо Милков, а процедурата ще приключи в законоустановения срок.

Община Русе осъжда унизителното и садистично отношение към животните и е съпричастна към страданията на всяко беззащитно същество. В съответствие с възложените ѝ правомощия местната администрация ще предприеме необходимите мерки, за да бъдат максимално ограничени подобни насилствени, противозаконни и нехуманни прояви.

Към днешна дата в Районна прокуратура – Русе е образувано досъдебно производство във връзка с проявена жестокост от стопанин към кучето си, като по делото се провежда разследване.