Стартира кампания за безплатно извозване на строителни отпадъци от домакинствата в четири русенски квартала

вторник, 20 август 2024

От 21 август до 1 септември Община Русе стартира кампания за безплатно извозване на отпадъци, генерирани от строителни дейности и ремонти в домовете. Контейнерите за строителни отпадъци ще бъдат разположени в кварталите „Средна кула“, „Долапите“, „Образцов чифлик“ и „ДЗС“.

Гражданите се призовават да използват предоставените контейнери по предназначение. В тях могат да се изхвърлят строителни отпадъци като бетон, тухли, керемиди, плочки, керамични изделия, дървесина, стъкло, почва, камъни и изолационни материали, които не съдържат азбест или други опасни вещества. Допустими са също строителни отпадъци на основата на гипс, при условие че не съдържат опасни отпадъци, както и смесени отпадъци от строителство и събаряне, несъдържащи живак и други вредни вещества.

Важно е да се отбележи, че контейнерите не са предназначени за битови и растителни отпадъци, мебели, дрехи, алуминиева дограма, клони и други неподходящи материали.

Повече информация за кампанията може да бъде получена на тел. 082/586 267 и 082/586 271.