Тържествена церемония и концерт на ФТТ „Найден Киров“ по случай 116 години Независима България

понеделник, 16 септември 2024

С традиционна церемония по полагане на венци и цветя ще започне празничният 22 септември /неделя/. От 11:30 ч. пред Паметника на свободата ще се състои ритуалът, с който ще се отдаде  почит по случай 116-годишнината от обявяването на Независимостта на България.

Под звуците на тържествени маршове в изпълнение на Общинския духов оркестър ще бъде строен почетен караул от Военно формирование 32420 и Младежки гвардейски отряд към Общинския младежки дом, а свещеници от Русенската Света митрополия ще отслужат благодарствен молебен в чест на паметната дата. Водещ на церемонията ще бъде актьорът Серджио Авакян.

В края на церемонията представителите на официалните институции и други организации ще положат своите венци с предварително записване на имейл адрес pr@mayor-ruse.bg .

Специален поздрав към русенци в празничния неделен ден ще отправи Фолклорен танцов театър „Найден Киров“. Концертът на професионалните певци и танцьори започва в 17 ч. пред Доходното здание и е с вход свободен.

От Регионалния исторически музей припомнят, че като част от Европейските дни на наследството, на 22 септември с вход свободен ще бъде отворена и експозицията Къща музей „Захари Стоянов“ в Русе в рамките на установеното ѝ работно време.

Драматичният театър „Сава Огнянов“ също отправя покана към русенци и гости на града и се включва към събитията, с които Община Русе ще отбележи датата. На 19 септември от 19 ч. в Камерна зала на театъра ще се състои специалното издание на спектакъла „Духът на поета“ от Стефан Цанев. Като комплимент към своята публика Драматичният театър прави и намаление на цените на билетите и пуска всички места по 15 лева.

Последни Новини

виж всички новини >