ТСК-Русе награди най-добрите си спортисти

събота, 23 декември 2023

Най-добрите състезатели на Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ бяха наградени днес от председателя на УС на клуба проф. д-р Кирил Панайотов, дм. На тържеството присъстваха десетки млади и обещаващи спортисти и треньорите им, а официални гости бяха зам.-кметът на община Русе Димитър Недев, областният управител Данаил Ковачев, началникът на РУО д-р Росица Георгиева, областният координатор за Община Русе към Министерството на младежта и спорта Елеонора Гурбанова, директорът на Ученическа спортна школа Мая Петрова, директорът на Спортното училище „Майор Атанас Узунов“ Евгени Недев и административният директор на лечебни заведения „Медика“ Алисе Муртезова.

“Смело мога да заявя, че докато преди години спортните идоли във вдигането на тежести се намираха в други градове, то днес голяма част от тях вече са от нашия град и това един допълнителен стимул за всички подрастващи русенски състезатели. Те могат да черпят от тях отблизо опит и как да бъдат по-усърдни в тренировките”, каза в приветственото си слово заместник-кметът Димитър  Недев, като пожела на състезателите на клуба професионализъм и упоритост в постигането на целите си.

Над 30 щангисти, възпитаници на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев, бяха отличени на тържеството, като очаквано Ангел Русев спечели наградата за най-добър състезател на ТСК - Русе. Само преди два дни той оглави класирането за “Спортист на годината” в анкетата на в. “Утро” и Община Русе. След него се наредиха европейския шампион при кадетите до 17 г. Джан Зарков и бронзовата медалистка на Европейското първенство за девойки Надежда Мей-Нгуен. В класацията място намериха още Дениз Данев (шесто място в двубоя на ЕП за мъже в Ереван),  Рени Русева (девето място на ЕП за жени в Ереван), Мерт Харатолу (шесто място на ЕП за кадети до 15 години) и Руслана Атанасова, която направи своя дебют на международния подиум на Европейското първенство за кадети до 15 години.