Ученици и родители спортуваха заедно в ОУ „Васил Априлов“

четвъртък, 22 септември 2016

„Спортен маратон за малки и големи ученици и техните родители“  се проведе в ОУ „Васил Априлов“. Събитието се реализира в рамките на проекта на учебното заведение по Програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“, финансиран от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и BH – социален проект на Еконт.

Малките ученици се състезаваха в щафетни игри, в които показаха бързина, ловкост и сръчност. Учениците от по-горните класове взеха участие в алтернативни спортове – „забавен футбол с ръце“ и „гол с глава“, „волейбол с бадминтон ракети и перо“, под реферството на учителите Мариян Крумов и Миглена Кинчева. Родителите също активно се включиха в събитието като състезатели и публика.

Спортният празник има за цел да насърчи здравословния начин на живот, да формира умения за работа в екип и да допринесе за сближаванетомежду ученици, родители и учители.