Ученици, учители и родители ще се включат в спортния празник „Активни и здрави“ на ПГИУ „Елиас Канети“

сряда, 18 май 2016

На 19 май, от 10:00 часа, в Професионална гимназия по икономика и управление „Елиас Канети“ ще започне спортен празник по проект „Активни и здрави“, финансиран от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ по програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“. Училищното настоятелство на гимназията реализира проекта в партньорство с Международно дружество „Елиас Канети“ – Русе.

В събитието ще участват 510 ученици от 8 до 12 клас, разделени в две възрастови групи: от 8 до 10 клас (15-16-годишни) и 11-12 клас (17-18-годишни), както и учители и служители от гимназията, родители и членове на партньорски организации.

Спортният празник ще включва състезания по волейбол, тенис на маса, баскетбол 3х3, баскетболна демонстрация и надиграване.

Отличилите се участници ще получат купи, награди и грамоти.

Проектът на ПГИУ „Елиас Канети“ има за цел да популяризира спорта, активния и здравословен начин на живот, както и да развие в учениците качества за работа в екип.