Учителски игри с мото „Искам, зная и мога да спортувам“ на откритите площи пред «Булстрад Арена» Русе

събота, 28 май 2016

Учителски игри с мото „Искам, зная и мога да спортувам“, организирани от Сдружение Областен ученически спортен клуб „Русчук“, стартираха днес с турнир по баскетбол. Това се случи в 10 часа, на откритите площи пред „Булстрад Арена“ в Русе.

Инициативата се осъществява по програма „Русе – Европейски град на спорта 2016г.“, с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“.

В турнира по баскетбол взеха участие 6 отбора, които включват членове на учителски колетктиви на територията на Община Русе, РИО – Русе, служители на Община Русе, Областна Администрация - Русе и преподаватели в РУ „Ангел Кънчев“.

Учителските игри ще продължат на 4 юни с провеждане на турнир по плажен волейбол и ще завършат с турнир по футбол, на 11 юни, в спортен комплекс „Олимпия“.

Основната цел на  „Искам, зная и мога да спортувам“ е придобиване на навици за системни занимания със спорт, повишаване качеството на живот на спортуващите и изграждане на чувство за общност сред участниците в събитието.