Пропускане до съдържанието на страницата

Юношите на БК „Дунав Русе 2016“ с първа държавна шампионска титла

неделя, 04 юни 2023

Днес юношите на Спортен клуб по баскетбол „Дунав Русе 2016“ с треньор Николай Николов спечелиха за първи път в историята на града държавна шампионска титла.

Финалът на Държавното първенство за момчета до 17 г. се проведе в зала „Дунав“.

На второ място се класираха съперниците им от БК „Буба баскетбол“ – София. Медалите и купата за победителите бяха връчени от кмета Пенчо Милков.

Мачът за първото място бе изключително оспорван до последната минута, когато русенските баскетболисти набраха 5 точки преднина. Спортната среща завърши с резултат 76 на 71, което накара публиката да избухне в радостни възгласи.

Сребърните медали на класиралите се на второ място „Буба баскетбол“ бяха връчени от изпълнителния директор на Българската федерация по баскетбол Филип Виденов.

„Дунав Русе 2016“ стигнаха до челото на класацията след продължилите три дни финални мачове, в които участваха „Академик – Бултекс 99“ – Пловдив, „Черноморец“ – Бургас, „Балкан“ – Ботевград, „Шумен“ – Шумен, „Тунджа“ – Ямбол и „Септември“ – София.