Заместник-кметът Енчо Енчев почете паметта на Васил Левски в Букурещ

вторник, 20 февруари 2024

Заместник-кметът на Русе Енчо Енчев бе специален гост на честването на 151 г. от гибелта на Васил Левски в Национален парк „Михай Първи“ в Букурещ. Пред паметника на героя в румънската столица се събраха представители на българските общности в северната ни съседка.

„Всички ние като общество имаме да извървим още много дълъг път, докато постигнем идеала на Апостола на свободата за чиста и свята република“, заяви заместник-кметът. Той изказа своите благодарности към българското посолство в Румъния за поканата и покани членовете на дипломатическата мисия на предстоящото 63-то издание на музикалния фестивал „Мартенски музикални дни“, който ще се проведе от 15 до 31 март в Русе.

На възпоменателното честване присъстваха още посланикът на България в Румъния Н. Пр. Радко Влайков, представители на посолството и на Народно читалище „Христо Ботев – 1908“ в Русе.

Отслужена бе панихида в памет на Апостола.

Присъстващите поднесоха венци пред паметника му, както и пред монумента на Христо Ботев, който също се намира в парк „Михай Първи“.