Кметът Пенчо Милков награди плувните шампиони от КПС „Ирис“ Русе

петък, 23 февруари 2024

Кметът на Община Русе Пенчо Милков  се срещна с плувците от КПС „Ирис“, които се завърнаха от Eвропейското първенство по плуване в ледени води в Орадия, Румъния, където завоюваха 2 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала. Иван Христов, Тони Анастасов и Михаил Данев бяха отличени от кмета с поздравителен адрес и парична премия в знак на признателност към труда и усилията, които полагат.

„За пореден път доказвате, че сте можещи, борбени и знаете как да побеждавате в екстремни условия и при силна конкуренция. С вашия успех в ледените румънски води отново показахте на Русе и България високата класа на подготовката във вашия клуб, силата на духа и волята за победа“, каза кметът. Възпитаниците на КПС „Ирис“ завоюваха своите отличия, плувайки във вода с температура от 0 до 5 градуса. Пенчо Милков изказа специална благодарност и на треньора им Павел Тодоров.

Плувците споделиха за интересни детайли от спортната си подготовка, която успяват да съчетаят с учебния процес.

На срещата присъстваха и заместник-кметът на община Русе Енчо Енчев и директорът на ОП “Спортни имоти“ Лачезар Иванов.