Над 200 деца от ЦДГ „Незабравка“ ще участват в „Шеговита Надпревара“

понеделник, 30 май 2016

На 31 май, от 17.30 часа, в зала „Дунав“ ще се проведе спортния празник на ЦДГ „Незабравка“ под надслов „Шеговита надпревара“. Събитието е част от проекта на детското заведение –  „Заедно в света на спорта“ финансиран по  Програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“ от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Вспортния празник ще участват 230 възпитаници на детската градина на възраст от 3-7 години. Пред  публика децата ще демонстрират упражения и ще се включат в забавни игри. Всички участници ще получат индивидуални награди.

В рамките на проекта на ЦДГ „Незабравка“ са предвидени още интересни спортни занимания за децата през летните месеци: мини турнири по футбол, лека атлетика и волейбол, които ще се реализират в партньорство с ДФК „Дракончета“ и СЛАК „Дунав-Русе“.