Празник «Спортувай, танцувай, лудувай с нас» събира деца от Русе и Букурещ

понеделник, 30 май 2016

На 31 май, от 17:00 часа, на стадион „Дунав“,  ще започне спортно-музикалният празник „Спортувай, танцувай, лудувай с нас“ на ЦДГ „Пинокио“. Инициативата се  финансира от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ в рамките на кампанията „Русе – Европейски град на спорта“.

В събитието ще вземат участие 220 деца, 220 родители и 16 педагози от ЦДГ „Пинокио“, както и 20 деца, 20 родители и 20 педагогически специалисти от детска градина „Вълшебната къщичка“ – Букурещ, Румъния. Те ще се включат в различни спортно-състезателни игри, съобразени с възрастовите особености на децата.

В програмата на спортно-музикалния празник са включени и демонстрации на различни  видове спорт, с участието на: Златан Ванев -  трикратен световен и четирикратен европейски шампион по вдигане на тежести, Акробатичен клуб „Локомотив“ Русе,  Клуб по спортни танци „Фламинго 98“, „Сдружение за хармоничен живот – България“,  Детски футболен клуб „Дракончета“.