Обществено обсъждане на предложение за поемане на дългосрочен дълг от Община Русе за основен ремонт на част от уличната мрежа в града

сряда, 14 декември 2022

Във връзка с решаване на множество транспортно – комуникационни проблеми по уличната мрежа в Русе, възникнали при изпълнението на мащабния проект на „ВиК“ ООД – Русе“, Община Русе кани местната общност, всички обществени организации и юридически лица на 22.12. от 17:30 ч. в Пленарна зала на публично обсъждане на предложение за поемане на дългосрочен дълг с цел осъществяване на основен ремонт на част от пътната настилка в града.

Максималният размер на дългосрочния инвестиционен кредит е до 12 млн. лв., като условията за погасяването на дълга са до 10 години от датата на подписването на договора.

В периода от 19.12. до 21.12. включително, от 15:00 до 17:00 ч. е предвидено време за свободен коментар по предложението в стая 212 в сградата на Община Русе с директора на дирекция „Финансово-стопански дейности“.

Повече информация за параметрите на предложението за поемане на дългосрочен дълг от Община Русе можете да откриете тук.