Състезание по спортна стрелба на 4 юни в ОУ „Никола Обретенов“

петък, 03 юни 2016

Състезание по стрелба с пневматично оръжие ще се проведе в спортната зала на  ОУ „Никола Обретенов“ на 4 юни, от 9:00 часа. Турнирът се организира отСпортен клуб „Локомотив - Тончо Тодоров”и е част от проект „Моят здравословен свят“, финансиран от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“, по програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“.

В спортната надпревара ще вземат участие ученици на възраст от 12 до 16 години от София, Варна, Казанлък и Търговище.

През следващата седмица, от 8 до 10 юни, в спортната зала на ОУ „Никола Обретенов“, ще се проведе обучение по спортна стрелба на ученици от всички училища на територията на Община Русе. До момента за участие са се записали 120 деца на възраст 12-13 години. Повечето от тях ще направят своите първи стъпки в този вид спорт.

Заявка за участие може да се подаде на тел: 0898866593 – Севдалина Стоянова.

Целта на спортната проява е да се формира интерес у подрастващите към системни занимания с физически упражнения, с оглед подобряване на здравословното им състояние.