Спортен празник на ПГМТ „Юрий Гагарин“ тази сряда

вторник, 26 април 2016

На 27 април 2016, от 11:00 часа, в двора на Професионална гимназия по механотехника „Юрий Гагарин“ ще се проведе пролетният спортен празник „Да спортуваме заедно“. Събитието е част от кампанията „Русе – Европейски град на спорта“ 2016 и се реализира с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Спортният празник е първият от общо двата планирани от гимназията. Вторият ще се проведе през есента. Пролетното спортно събитие ще включва футболен турнир за учениците и баскетболно състезание за учителите. Очакват се близо 150 участници да премерят сили пред погледите на публиката. За отличилите се ще има награди - купи, медали и топки за футбол и баскетбол.

Проектът се реализира по програма "Русе - Европейски град на спорта 2016", с финансовата подкрепа на  Общинска фондация "Русе - град на свободния дух".