Спортен празник – „Великденска надпревара“ на 27 април в ЦДГ „Здравец“

понеделник, 25 април 2016

Спортен празник – „Великденска надпревара“ ще се проведе от 16 ч., на 27 април, в ЦДГ „ЗДРАВЕЦ“.

Инициативата ще се осъществи в рамките на кампания „Русе – Европейски град на спорта 2016г.“, с финансовата подкрепа на Фондация Русе – „Град на свободния дух“.

Целта на спортната проява е формиране на интерес на подрастващите към системни занимания с физически упражнения, с оглед подобряване на здравословното им състояние.

Дворът на детската градина ще се превърне в пъстър весел стадион, изпълнен с детски смях, игри и с много родители, които с нетърпение ще очакват спортното състезание.

Във „Великденската надпревара“ ще участват 336 деца, възпитаници на ЦДГ „ЗДРАВЕЦ“. Желанието за победа,  демонстрацията на воля и издръжливост ще води децата в техните игри, посветени на пролетта, събуждането на природата и Великден.

Празникът ще бъде открит от мажоретен състав, състоящ се от деца от детската градина, които ще изпълнят  движения на фона на музика.