Учители и ученици спортуваха заедно в ОУ „Никола Обретенов“

понеделник, 25 април 2016

На 22 април / петък/ двора на ОУ „Никола Обретенов“ в Русе се превърна в арена на разнообразни спортни съревнования и игри за малки и големи.  Проведе се  спортният празник „Да спортуваме заедно“, който се реализира по програма "Русе - Европейски град на спорта 2016", с финансовата подкрепа на Общинска фондация "Русе – град на свободния дух".

В спортния празник се включиха всички ученици и техните учители. Освен възпитаниците на учебното заведение, в събитието взеха участие и деца от ЦДГ „Червената шапчица“ и СДГ „Светилник“ в Русе, които направиха своите първи стъпки в спорта.

Пред многобройна публика  участниците се състезаваха в 5 спортни дисциплини: спортна стрелба, тенис на маса, футбол, гимнастика, преминаване през велотрасе. За най – добре представилите се в различните дисциплини имаше медали , купи и чаши с логото на програмата „Русе – Европейски град на спорта 2016”.  Голямата награда , чисто нов велосипед, грабна Алкин Сабриев от СДГ „Светилник“.