Стартира 17-ото издание на конкурса за фотография и рисунка, посветен на Световния ден на водата

сряда, 10 януари 2024

Общинският младежки дом в Русе съвместно с ВиК-Русе организира традиционния конкурс за рисунка и фотография, посветен на 22 март - Световен ден на Водата. Конкурсът, който се провежда за 17-а поредна година, се превръща в емблематичен за русенския Младежки дом и се радва на голяма популярност у нас и по света.

Темата се задава ежегодно от ООН, а наградените творби се изпращат в седалището на организацията в Женева, където могат да бъдат също отличени или да участват в онлайн изложба.

Тази година темата, зададена от ООН, е „Използване на водата за мир“. С участието си в конкурса всеки участник подкрепя каузата за опазване на водите по света и получава грамота от управлението по водите към ООН.

Конкурсът се провежда в две направления - рисунка и фотография. В направление рисунка надпреварата е национална, а участниците трябва да са в училищна възраст и да изпратят по пощата оригинал на своята творба, нарисувана с материали по избор и в размер 35 на 50 см. В направление фотография конкурсът е международен, като възрастовият диапазон е от 14 до 30 години.

Изпращането на авторските снимки става по електронен път във формата за регистрация за конкурса. Попълването на регистрационната форма е задължителна за всички участници, като е предвидено улеснено попълване за големи групи или класове.

Крайният срок за изпращане на творбите е 11 март, а обявяването на резултатите на фейсбук страницата на Младежки дом − Русе и откриване на изложба с отличените творби ще бъде на 22 март.

Пълна информация за условията, сроковете и регламента можете да прочетете в статута на конкурса, както и в страницата на Общинския младежки дом в социалните мрежи.