Стартира Международен турнир по стрелба с лък „Дунавски стрели”

петък, 03 юни 2016

Международен турнир по стрелба с лък на открито „Дунавски стрели“ ще се проведе на 4 и 5 юни в Русе. Състезанието се организира от СК „Джамбо”, със съдействието на Община Русе и Българската федерация по стрелба с лък.

Турнирът се реализира в рамките на проект „Дунавски стрели – Стрелба с лък за всички възрастови групи“ - част от кампанията „Русе – Европейски град на спорта 2016“, с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Участие ще вземат състезатели от България и Румъния в индивидуални елиминации, отборни елиминации и смесени отбори.

Квалификациите ще са на 4 юни на стадион „Дунав” с начало 9:00 ч. – прострелка, а в 9:45 ч. е официалното откриване. От 10 ч. ще започнатквалификациите за олимпийски стил, а от 14:00 ч. – квалификации компаунд. На 5 юни, от 9:00 ч., продължават елиминациите, а финалите ще са от 14:00 ч. на площад «Свобода» пред Общината.