Учители в надпревара по Плажен волейбол

неделя, 05 юни 2016

Днес се проведоха поредните учителски игри с мото „Искам, зная и мога да спортувам“, организирани от Сдружение областен ученически спортен клуб „Русчук“.  Те продължиха соспорван турнир по плажен волейбол на пясъчните игрища в спортен комплекс „Олимпия“. В състезанието се включиха три отбора.

Игрите стартираха в края на май с турнир по баскетбол пред „Булстрад Арена“ и ще завършат с турнир по футбол, на 11 юни, в спортен комплекс „Олимпия“.

Основната цел на  „Искам, зная и мога да спортувам“ е придобиване на навици за системни занимания със спорт, повишаване качеството на живот на спортуващите и изграждане на чувство за общност сред участниците в събитието.

Инициативата се реализира по Програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“ с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.