Учителски игри с мото „Искам, зная и мога да спортувам“ на 28 май на откритите площи пред «Булстрад Арена» Русе

четвъртък, 26 май 2016

Учителски игри под мотото „Искам, зная и мога да спортувам“, организирани от Сдружение областен ученически спортен клуб „Русчук“ ще стартират с турнир по баскетбол на 28 май от 10:00 часа на откритите площи пред „Булстрад Арена“ Русе.

Инициативата ще се осъществи благодарение на програма „Русе – Европейски град на спорта 2016г.“, с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“.

В игрите ще вземат участие членове на учителски колетктиви на територията на Община Русе, РИО – Русе, служители на Община Русе, Областна Администрация - Русе и преподаватели в РУ „Ангел Кънчев“.

Спортната надпревара ще продължи на 4 юни с провеждане на турнир по плажен волейбол и ще завърши с турнир по футбол на 11 юни в спортен комплекс „Олимпия“.

Основната цел на  проекта „Искам, зная и мога да спортувам“ е придобиване на навици за системни занимания със спорт, повишаване качеството на живот на спортуващите и изграждане на чувство за общност сред участниците в събитието.