Вертикален спринт организира ТД "Приста" на 29 октомври

четвъртък, 27 октомври 2016

Туристическо дружество „Приста“ организира петото спортно предизвикателство за деца по проекта „Русенци спортуват сред природата – във въздуха, на скалите, по реката“.

Състезанието за скоростно придвижване по вертикално въже с алпийски съоръжения „Вертикален спринт“ ще се проведе на 29 октомври, от 14:00 часа, в двора на училището в Басарбово и ще премине под патронажа на кмета на селото.

В надпреварата могат да участват деца от 5 до 15 години. Записването за участие става на място и е безплатно. Най-бързите 3 момчета и 3 момичета ще получат награди – спортно-туристически принадлежности. За безопасността на състезателите ще се грижат инструктори и съдии от алпийския и спелео клубове към ТД „Приста“.

Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух”  по Програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“.