Спортен празник с Парад на знамена на 30 май в ЦДГ “Детелина”

петък, 27 май 2016

Спортен празник, включващ състезания в няколко дициплини: футбол, плуване и състезания с велосипеди ще се проведе от 10:00 ч. на 30 май в ЦДГ „ДЕТЕЛИНА“.

Инициативата ще се осъществи благодарение на програма „Русе –Европейски град на спорта 2016г.“, с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“.

Празникът ще бъде открит с парад на знамена и мажоретен състав, състоящ се от деца от детската градина, които ще изпълнят движения на фона на музика. Възпитаниците на ЦДГ „ДЕТЕЛИНА“ ще имат възможността да се съревновават в интересни и забавни състезателни игри в басейн – гмуркане за намиране на предмет, състезания по плуване по гръб и тип „Кроул“,каране на зиг-заг, построяване на пъзел. В спортния празник ще вземат участие 300 деца и всички ще получат награди.

Целта на спортната проява е формиране на интерес на подрастващите към системни занимания с физически упражнения, с оглед подобряване на здравословното им състояние.